top of page

Вертикальні ферми адаптували під вирощування грибів

Сучасні технології вирощування грибів у вертикальних ферм дозволяють виростити партію глив усього за 7 днів. Американський стартап Smallhold, заснований в 2015 році, розробляє багатоярусні «міні-ферми» для вирощування грибів. Компанія самостійно виробляє субстрат на основі тирси, який потім «заселяють» міцелієм, пише hightech.plus.

За таким принципом гриби вирощують по всьому світу, проте бруклінський стартап автоматизував частину процесів. Системи клімат-контролю допомагають регулювати мікроклімат в засклених камерах, а розумні датчики і камери постійно відстежують температуру, рівень вологості і CO2.

hydol-623x370.jpg

Загалом системи Smallhold відстежують 30 млн одиниць даних. Аналізуючи інформацію, компанія підбирає так звані «рецепти» вирощування. З їх допомогою «міні фермам» можна задавати конкретні параметри і отримувати підвищений врожай грибів. Подібні технології використовують на сьогоднішній день гідропонні ферми.

В середньому за тиждень багатоярусну міні-ферма виробляє 18-36 кг грибів. Стартап займається вирощуванням не тільки глив, а й інакших грибів: шиїтаке, Hericium erinaceus та Agrocybe cylindracea. На їх виробництво витрачається на 96% менше води.

В розрахунку на квадратний фунт такі вертикальні ферми виробляють в 40 разів більше продукції, ніж звичайні ферми з вирощування грибів.

Залишковий субстрат Smallhold не викидає — його віддають місцевим компаніям, які виробляють компост.

bottom of page