top of page

Світова карта овочевих культур: глобальні тенденції галузі

Попит на овочі зростає в усьому світі. Не тільки через зростання населення, але також і тому, що споживачі все частіше усвідомлюють цінність їжі на своїх столах. Відома нідерландська фінансова установа Rabobank опублікувалавсесвітню карту овочівництва і описала глобальні тенденції розвитку цього сегменту сільського господарства.

Всесвітня карта овочів 2018 року показує основні потоки торгівлі овочами. Навколо неї розташована інфографіка з основними досягненнями галузі, які дозволяють наочно побачити тенденції овочевого ринку світу.

Трансформація упаковки

За оцінками, 70% всієї продукції як і раніше продається в первозданному цілісному вигляді, проте попит на попередньо вимиті, нарізані та упаковані овочі в останні роки зріс у всьому світі.

Ця тенденція пов'язана з попитом на напівфабрикати і зростанням кількості невеликих домашніх господарств, це призвело до зростання попиту на дрібну фасовку.

Більше запакованих овочів означає більше пакувального матеріалу і, отже, відходів. «Компанії, які обробляють овочі, працюють дуже ефективно. Вони використовують якомога менше води і викидають набагато менше продуктів, ніж громадяни під час приготування їжі вдома. Оскільки невеликий розмір пакета краще орієнтований на потреби споживачів, ми з меншою ймовірністю викинемо продукти харчування вдома », - каже Сінді ван Рейсвік, аналітик по фруктах і овочах в Rabobank.

Хто досі їсть консервовані овочі?

Попит на консервовані овочі знизився, хоча консервування - хороший спосіб зберегти продукти і зменшити кількість відходів. Ван Рейсвік: «У багатьох країнах консервовані овочі сприймаються як старомодні і містять« нездорові »інгредієнти, такі як цукор і сіль. В останні роки в секторі з'явилися деякі інновації, такі як мікси овочів, додавання соусів і мінімізація використання солі і цукру. Гнучка упаковка привабливіша і зручна у використанні і по трохивитісняє банки".

Органічні овочі: більше, ніж просто розкіш

Популярність органічних овочів набирає обертів у всьому світі. За словами Ван Рейсвіка, споживачі мають різні, часто особисті причини, за якими вони вибирають органіку: «Люди хочуть отримувати здорові і ароматні продукти. Незалежно від того, чи дійсно пропонують органічні овочі ці переваги споживачам, це ще належить довести. Однак ці продукти -хороше рішення для споживачів, які хочуть робити усвідомлений вибір ».

Органічно вирощені овочі зазвичай дорожчі, тому їх споживання частково пов'язано з доходом. Доступність - ще один ключовий фактор. Виробники, які хочуть перейти на органічне культивування, повинні розуміти, що знаходяться в перехідному періоді (протягом якого вони мають більш високі витрати, але ще не вищі доходи). Тим часом ризики в органічному виробництві вищі, ніж при традиційному землеробстві.

Ван Рейсвік: «Проте, екологічно чисті овочі - це не розкіш для західного світу. Частка ринку в таких країнах, як Китай, зростає через наявність на ньому різних страшних складових. Це призвело до того, що споживачі задумалися про надмірне використання захисту рослин ».

Парниковий ефект

Карта показує, що в усьому світі овочі вирощуються в теплицях і на вертикальних фермах. Це у відповідь на попит на незмінно високу якість продукції без забруднення круглий рік, вирощеної з використанням мінімальних ресурсів.

«Біологічний захист сільськогосподарських культур в теплицях досяг значних успіхів у всьому світі. Кероване середовище , таке як теплиця, дозволяє мінімізувати помилки і успішно боротися зі шкідниками. У відкритому полі це неможливо. Вирощування рослин на субстратах допомагає запобігти захворюванням і означає, що використання води та добрив можна контролювати. Це робить такий спосіб культивування стійким, тим більше, що можете отримати набагато більші врожаї за літр води в порівнянні з сільським господарством у відкритому грунті ».

«Не дивно, що все більше і більше овочів вирощують в теплицях по всьому світу. Однак основною перешкодою є високі інвестиції, необхідні для їх будівництва. Деякі уряди підтримують розвиток сталого місцевого продовольчого постачання і пропонують кредити і субсидії для теплиць. Але банки, які працюють в цьому сегменті, відіграють вирішальну роль у переході до тепличного господарства ».

Тенденція майбутнього - овочеві страви

Ван Рейсвік вважає, що в найближчі кілька десятиліть значно більша частина наших страв стане рослинною, відтіснивши на другий план зернові і тваринні білки. «Я бачу нехай повільний, але стійкий тренд. Є багато розмов про альтернативи, такі як штучне м'ясо або комахи, але перехід на овочі більш логічний ».

«Існують різні овочі з високим вмістом білка, такі як шпинат, солодка картопля і горох, які також відрізняються низьким рівнем калорій і високим вмістом клітковини, вітамінів і мінералів. На щастя, споживачі все більше усвідомлюють це, тому професійні кухарі використовують все більше овочів в своїх меню. Зростання споживання овочів частково залежить від пропозиції споживачам смачних овочів, ідей і рецептів. Зручність і смак стимулюють споживання швидше, ніж аргументи, пов'язані зі ЗСЖ ».

 

 

За матеріалами http://agronews.ua/node/87672

bottom of page