top of page

Здраствуй літо! - Прощавай глива?

«Знаю, хто коли завантажувався. Останній раз, в основному, всі 4 квітня - значить десь 4 липня вже вивантаження камер. До кінця місяця ні в нашій Кіровоградській, ні в Одеській області, куди возимо гливу, тому знаю, цього гриба вже не буде. По суті, це останній тиждень з гливою », - каже УМДІС грибовод з Кіровоградської області.
Після травневих свят з року в рік попиту на гливу практично немає. Про неї перестають запитувати навіть супермаркети. Інший грибовод з Миколаївської області розповідає УМДІС, що грибники розуміють: в травні гливу не продадуть, але закладаються на Великдень, а потім доводиться в цей час збирати другу-третю хвилю. Така ситуація по всій Україні. За словами грибівників з Кіровоградської області, раніше нормальна заявка була від 800 кг до тонни - а зараз 250 кг - максимум.
Він зазначає: «Влітку падає попит як на гливу, так і на печерицю. Вся справа в тому, що у виробників печериці великі обсяги, тому їм влітку доводиться легше, ніж виробникам гливи. У мене влітку прибуток або нуль, або мінус. Вигідніше зупинитися, ніж продовжувати працювати ».
У свою чергу грибовод з Миколаївської області ділиться своїм способом вийти з положення: «Гливи в холодильнику лежить дуже багато. І ніхто не бере. Знайшов вихід: на підприємстві є кухня, сказав дівчаткам, щоб замаринували. Восени-взимку будемо продавати ».

bottom of page